2023 metų kovo mėnesį 6a ir 6f klasių mokiniai turėjo progą artimiau „susipažinti“ su itin svarbiais lietuvių tautai tekstais – M. Mažvydo „Katekizmu“ ir M. Daukšos „Postile“.
Skaitydami tekstų ištraukas kalbėjome apie lietuvių kalbą kaip vertybę, apie tautai svarbiausius dalykus (gimtąją kalbą, tėvų žemę ir papročius), analizavome, kodėl taip svarbu tą gimtąją kalbą saugoti ir puoselėti bei ką ji reiškia mums. Mokiniai sužinojo ir apie M. Mažvydo „Katekizme“ paslėptą akrostichą – originalų autorystės įamžinimą. Akrostichas – poetinė priemonė, kai iš eiliuoto kūrinio eilučių pirmųjų raidžių sudaromas žodis ar žodžių junginys. Tokiu būdu M. Mažvydas įsiamžino „Katekizmo“ prakalboje paslėpęs įrašą „MARTJNVS MASVJDJVS“ (Martinus Masvidius).
Šias žinias mokiniai pritaikė vėliau patys kurdami eilėraštį apie Lietuvą, kurio eilučių pirmosios raidės susidėliojo į akrostichą „Tai mano Lietuva“. Sužinoję apie jų laukiančią užduotį mokiniai sunerimo, manydami, kad jų laukia sudėtingas kūrybinis procesas. Visgi įkvėpimas aplankė visus, o papildoma sąlyga – panaudoti eilėraštyje akrostichą – sužadino dar didesnį kūrybinį azartą.
Džiaugiuosi, kad šio iššūkio rezultas parodė didelį mokinių kūrybinį potencialą bei patriotiškumą. Vaikų sukurti eilėraščiai yra kupini meilės ir pasididžiavimo Lietuva, apgalvoti ir originalūs.
Gražiai iliustruoti mokinių darbai vis dar puošia klasės stendus ir dažnai matau, kaip jiems patiems įdomu paskaityti savo ir draugų kūrinius. Smagu matyti, kad tokios užduotys padeda vaikams atverti savo vaizduotę ir pasinerti į kūrybos pasaulį.
Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Vilma Balčiūnienė